Veterinárna ambulancia BHVet 02 / 44886606

Po - Pia: 9:00 - 19:00
So: 13:00 - 16:00
Ne: zatvorené

Antiparazitárny program u psov

Aktuálne informácie

16.05.2023 Rozpis služieb
Vnútorné parazity vedia spôsobiť vážne zdravotné problémy Vám aj Vášmu psíkovi a preto je veľmi potrebné pravidelne podávať odčervovacie preparáty /tablety, pasty, roztoky, forma spot on/ podľa výberu veterinárneho lekára a aj individuálnych nárokov Vášho miláčika.

Prvé odčervenie šteniatka
  • 2 týždne po narodení aj s matkou u chovateľa
Druhé odčervenie
  • v 4. týždňoch veku aj s matkou u chovateľa
Tretie odčervenie
  • v 6. alebo 8. týždni veku u chovateľa alebo nového majiteľa
Ďalšie odčervenia
  • do 6 mesiacov veku šteniatka odčervovať každý mesiac
Jedinec starší ako 6 mesiacov
  • každé 3 mesiace preventívne až do konca života
Sučka pred pripustením
  • preventívne jednorazové odčervenie, prípadne opakované odčervenie
Gravidná sučka
  • najneskôr 2. týždne pred pôrodom

Keď máte podozrenie na prítomnosti červov u Vášho psíka (chudnutie, časté tráviace problémy, nafúknuté bruško, bledé sliznice, náchylnosť na kožné ochorenia) poraďte sa s ošetrujúcim veterinárnym lekárom. Niektoré endoparazity nie sú citlivé na podanie bežných odčervovacím preparátov. Vtedy je potrebné presné určenie typu parazita a následnej liečby. Spôsob odberu trusu a následné skladovanie Vám podrobne vysvetlí veterinárny lekár.

Preventívne odčervenie u dospelého jedinca sa dá nahradiť koprologickým vyšetrením trusu. Pokiaľ je zmesná vzorka z takéhoto vyšetrenia negatívna, nie je potrebné zvieratko odčervovať v danom čase. Toto vyšetrenie sa musí však robiť tiež pravidelne raz za 1/4 roka, pretože možnosť nákazy parazitmi z vonkajšieho prostredia je obrovská. Momentálna neprítomnosť infekčných vajíčok parazitov v truse neznamená, že sa tam nebudú nachádzať aj o 1-2 mesiace. Existuje totiž stále veľký počet majiteľov ktorí neodčervujú svojich miláčikov a tí sú potom zdrojom nákazy pre ľudí aj zvieratá.

© 2023 Veterinárna ambulancia BHVet   |   Tvorba web stránok MONUMENTAL